علم ثروتمند شدن - فصل چهاردهم

علم ثروتمند شدن

فصل چهاردهم 

رشد و پیشرفت

این ابتدایی‌ترین انگیزه در کائنات است. تمام فعالیت بشر بر پایه‌ی تصور پیشرفت  و رشد شکل گرفته است. مردم غذای بیش‌تری طلب می‌کنند. لباس‌های بیش‌تر، سرپناه بهتر، تجملات بیش‌تر، زیبایی بیش‌تر، دانش بیش‌تر، لذت بیش‌تر و افزایش در همه چیز را هر موجود زنده‌ای ضرورت برای ادامه‌ی زندگی و تکامل را درک می‌کند.

زمانی‌که پیشرفت و رشد از زندگی حذف می‌شود، مرگ و نابودی در همان لحظه به زندگی اضافه می‌شود. انسان‌ها به طور طبیعی این را می‌دانند و اجبار خود را برای درخواست بیش‌تر حس می‌کنند. این قانونِ توسط عیسی مسیح (ع) در تمثیل با ذوقی بیان شده است.

تنها از کسانی‌که نفع بیش‌تری می‌رسانند، توانگری و آن‌چه را که دارند گرفته نمی‌شود.

اگر قدر موقعیتی را که در اختیار شماست ندانید، آن را از دست خواهید داد. نیاز طبیعی رشد و ارتقاء یک فکر شیطانی و کار غلطی نیست، بلکه تصوری الهی برای زندگی فراوان‌تر است. این مانند تنفس ضروری است، زیرا این عمیق‌ترین غریزه در طبیعت ما است. تمام انسان‌ها چه زن و چه مرد دوست دارند با کسانی در ارتباط باشند که معنای بیش‌تری از زندگی را به آن‌ها ارزانی دارند.

تفاوتی نمی‌کند کار شما کوچک باشد، حقیر باشد و یا هرچیز دیگر. حتی اگر کارتان فروختن آب نبات به کودکان باشد، در کارتان افکارِ بهبود، رشد و ارتقاء را وارد کنید و مطمئن شوید این فکر به مشتری شما هم القاء می‌شود. فشار و نیاز به تکامل را، حتی در هر کار کوچکی که انجامش می‌دهید رعایت کنید. در این صورت همه‌ی مردم این موضوع را که شما یک انسان تکامل یافته هستید، دریافت می‌کنند و شما باعث رشد هر کسی می شوید که با شما سروکار دارد.

شما باید این احساس را به دیگران القاء کنید که در صورت ارتباط با شما خودشان هم ارتقاء می‌یابند. شما به آن‌ها چیزِ با ارزش‌تری نسبت به آن‌چه که از آن‌ها دریافت می‌کنید، بدهید. در این مورد با خودتان قراری بگذارید و بگذارید همه آن را بدانند و خواهید دید که بعد از آن شما هرگز کمبود ارباب رجوع نخواهید داشت. مردم به سوی جایی می‌روند که باعث رشد و ارتقاء آن ها می شود . مردم ناخواسته به سوی شما حرکت می‌کنند، حتی کسانی که هرگز راجع به شما نشنیده بودند. شغل و بازرگانی، شما را به سرعت با مراجعه‌ی خود رشد خواهند داد و شما از موفقیت‌های غیره منتظره‌ای که به سوی شما می‌آیند، شوکه می‌شوید.

شما روز به روز در ساختن ترکیب‌ها موفق‌تر می‌شوید و در تکامل بیش‌تر به سوی مکان و موقعیت بهتر رهسپار می‌شوید، البته اگر آن را از قبل تصور کرده باشید. اما انجام تمام این‌ها نباید باعث شود که هرگز تصویر ذهنی خود را از آن‌چه می‌خواهید از دست بدهید. ایمان و اعتقاد راسخ خود را به این‌که آن‌چه را که می‌خواهید دریافت خواهید کرد، از دست ندهید.

 بگذارید یک هشدار مهم در هدایت حرکت‌هایتان بدهم. خود را از این وسوسه که قدرت را از دیگری طلب کنید، برحذر دارید. هیچ چیز برای ذهن تکامل یافته عجیب و غیر ممکن نیست، پس نخواهید قدرت را از دیگران گدایی کنند. قانون اصلی جهان تصور خشنودی برای کل دنیا است. سالیان متمادی پادشاهان و بزرگان در جهان با ظلم بر مردم حکومت می‌کردند تا حکومت خود را گسترش دهند. آن‌ها نمی‌خواستند دیگران پیشرفت کنند. آن‌ها قدرت را از مردم می‌دزدیدند. امروزه حرکت اساسی جهان در بازرگانی و صنایع یکسان است. مردم دلارهای خود را رهبری می‌کنند و کسانی را که می‌خواهند به دیگران تسلط داشته باشند، دور می‌اندازند.

وسوسه‌ی قدرت را رها کنید تا برتری یابید. برای این‌که بالاترین باشید، باید خدمتگزار دیگران باشید. {عیسی مسیح (ع)} ذهنی که بخواهد بر دیگران ریاست کند، ذهن رقابتی است و ذهن رقابتی ذهن خلاق نیست. نخواهید که به محیط و اطرافیان خود حکومت کنید. زمانی‌که شما با تلاش جهان به جایگاه بالاتری دست می‌یابید، به محیط و اطرافیان تسلط خواهید داشت. از ذهن رقابتی دست بردارید. هیچ موقعیتی بهتر از یک عمل خلاقانه در آینده برای شما کاربرد نخواهد داشت. و در آخر قانون طلایی را به یاد بیاورید.

 آن‌چه را که من برای خود می‌خواهم، برای دیگران هم می‌خواهم.

 

انسان در حال پیشرفت

موارد مطرح شده در فصول پیشین در همه‌ی افراد صادق است و فرقی نمی‌کند که این افراد حقوق‌بگیر هستند یا در حرفه و تجارتی مشغول بکارند. فرقی نمی‌کند شما پزشک باشید یا معلم و یا روحانی. اگر بتوانید در مسیر رشد دیگران قدم بردارید و آن‌ها را با این واقعیتِ رشددهنده آشنا کنید، آن‌ها را به سوی خود جذب خواهید کرد و در نتیجه ثروتمند خواهید شد.

پزشکی که تصویر ذهنی‌اش تصویر یک شفادهنده‌ی موفق و بزرگ است، با کمال ایمان و هدفمندی گام برمی‌دارد تا به آن تصویر ذهنی خود برسد. با توجه به مطالب مطرح شده در فصول پیشین، آن‌چنان به منبع حیات نزدیک خواهد شد که بدون شک موفق خواهد شد و بیماران گروه گروه به او روی خواهند آورد. هر پزشکی بدون توجه به مکتبی که به آن تعلق دارد، می‌تواند از آموزه‌های این کتاب به بهترین شکلِ ممکن بهره بگیرد. زیرا که اصول شفادهی در همگان یکسان عمل می‌کند و همه می‌توانند به نحوی یکسان به آن‌ها دست یابند.

پزشک موفقی که از خود در ذهن‌اش تصویرِ ذهنیِ فردی موفق می‌پروراند و از قوانین ایمان تبعیت می‌کند، با هدفمندی و سپاس‌گزاری از خدا می‌تواند هر بیمار قابل درمانی را بدون توجه به این‌که از کدام دارو استفاده می‌کند درمان کند. در حوزه‌ی مذهب نیز جهان تشنه‌ی آن روحانیونی است که بتوانند در موعظه‌های خود علم حقیقی یک زندگی پُربار و غنی را به مردم بیاموزند.

 افرادی که در کنار دانشِ خود در علوم دیگر بر جزئیات علم ثروت اندوزی تسلط دارند، با بزرگ منشی و عشق ورزی می‌توانند جزئیات این علم را آموزش دهند و هرگز دچار از هم گسستگی نشوند. این همان سرود مذهبی است که جهان به آن نیاز دارد و جهان را در مسیر رشد قرار می‌دهد. به آن گوش خواهند داد و از آن فردی که این اعتقادات را به آن‌ها آموزش داده است، قاطعانه حمایت خواهند کرد.

 نیاز کنونی جامعه‌ی ما تجلی علمِ حیات از مسیر آموزه‌های مذهبی است. واعظانی می‌خواهیم که نه تنها از چگونگی برای ما سخن بگویند، بلکه خود بتوانند آن چگونگی را در عمل به ما نشان دهند. ما به واعظانی ثروتمند، سالم، بزرگوار و محبوب نیاز داریم تا کسب این ویژگی‌ها را به ما آموزش دهند و هنگام موعظه‌ی پیروان وفادار فراوانی را جذب کنند. همین مطلب درباره‌ی آن معلمی که می‌تواند انگیزه‌ی حیاتِ رو به رشد را با ایمان و هدفمندی به کودکان منتقل کند، صادق است. او هرگز بیکار نخواهد شد.

تمامی مواردی که در باره معلم، واعظ وپزشک صحت دارد.در مورد وکیل، دندانپزشک ،معاملات املاک ، کارگزار بیمه وهمه وهمه وهمه صدق می کند.اقدام فردی را نمیتوان ازاقدام ذهنی تفکیک کرد.ودرجائیکه اقدام فردی با اقدام ذهنی هم راستا باشد، شکست معنایی نخواهد داشت.

 زن ومردی که این دستورالعمل را بطور پیوسته و با جدیت واصرار موبه مو اجرا کند، ثروتمند خواهند شد. قانون حیات روبه رشد در هنگام عمل مانند یک قانون ریاضی و یا قانون جاذبه زمین دقیق عمل می کند. هر فرد حقوق بگیر از اجتماع این موضوع را در مورد خود صادق خواهد دید. اگر در جایی کارمی کنید، که بدلیل دستمزد پائین و هزینه های بالای زندگی هیچ فرصتی را برای ثروتمند شدن نمی یابید.تصویر ذهنی روشن و پرجزئیاتی ازخواسته خود را شکل دهید. و با ایمان هدفمندی اقدام کنید. هر روز تمام آن کارهایی را که می توانید، انجامش دهید را به شکلی کاملا" دقیق و با موفقیت انجام دهید.

از نیروی حاصل از آن موفقیت های کوچک وهدفمند خود در هر کاری که انجام می دهید، در جهت ثروت اندوزی استفاده کنید. اما این کاردر جهت رضایت کارفرمای خود و به این امید که کار خوب شما را دیده و شما را ارتقاء دهد، انجام ندهید. زیرا کارفرمای شما این کار را نخواهد کرد.

کارگر یا کارمندی که وظیفه خود را بخوبی انجام میدهد و تمام توانائیش را بکارگرفته و از کارخود راضی است از نظر کار فرما یش فرد ارزشمند در موقعیت کنونی اش می باشد. و ترفیع او بسود کارفرما نیست. او درجایگاه کنونی خود ارزشمند تر است.  

سعی نکنید صرفا" به خاطر خوشنودی کارفرما کار کنونی خود را به بهترین نحو انجام دهید. بلکه با این عقیده که می خواهید، خودتان رشد و ترقی کنید، این کار را انجام دهید.در خلال ساعات کاری بیش از آن و پس از آن ایمان و هدفمندی خود را حفظ کنید

اگربه شیوه ای خاص عمل کنید، خداوند قطعا" به شما کمک می کند. زیرا کمک به رشد شما در واقع کمک به رشد در راستای خواسته های خداوند است. موقعیت و یا شرایط کنونی شما و یا جامعه صنعتی نمی تواند، شما را از تلاش باز دارد.

اندیشیدن و اقدام به شیوه ای خاص را آغاز کنید. ایمان و هدفمندی چشمان شما را در دیدن فرصتها بیناتر می کند. فرصتهای مناسب خیلی زود دردسترس شما قرارخواهند گرفت . زیرا که خدای متعال در همه جا حاضر و ناظر است. و فرصتها را در اختیارتان قرار می دهد. انتظار نداشته باشید،که از همان ابتدا فرصت ایده آلی در مقابل شما قرار داده شود. از فرصتهای بسیار کوچکی که در راستای رسیدن به خواسته هایتان کمک تان می کند، آغاز کنید.

 از فرصتهایی که درونتان به آنها تمایل دارد،آغاز کنید. این نخستین گام در جهت رسیدن به فرصتی بزرگتر است. در کائنات برای انسانی که یک زندگی در حال رشد را تجربه می کند، هرگز کمبود فرصت وجود نخواهد داشت. در خلقت جهان همه چیز درخدمت انسان قرار داده شده است. و همه کائنات و موجودات و همه چیز درخدمت انسانی هستند، که به شیوه ای خاص تفکر و اقدام می کند. این فرد مطمئنا" باید ثروتمند شود. زنان ومردان حقوق بگیر و کم در آمد باید این کتاب را با دقت فراوان بخوانند. و با ایمان و اعتقاد کامل به دستورهای آن عمل کنند. آموزه های این کتاب شکست ناپذیر هست.لینک دانلود فایل pdf:

دیدگاهها


نظرات دیگر کاربران

امير
دوشنبه 24 آبان 1395
سلام.ممنون از زحمات شما.
فقط يه سوال : چرا فصل اول نداره؟
رویال مایند
   

دوست عزیز،

فصل اول علم ثروتمند شدن را از طریق لینک زیر مشاهده کنید:

http://royalmind.ir/%D9%85%D9%82%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA/43/%D8%B9%D9%84%D9%85-%D8%AB%D8%B1%D9%88%D8%AA%D9%85%D9%86%D8%AF-%D8%B4%D8%AF%D9%86---%D9%81%D8%B5%D9%84-%D8%A7%D9%88%D9%84

هستی
پنج شنبه 11 آذر 1395
با سلام  چرا بقیه  فصلهای  علم ثروتمند شدن را قرار نمی دهید؟
رویال مایند
   

دوست عزیز، علم ثروتمند شدن چهارده فصل دارد که همگی در سایت قرار داده شده است. لطفا به لینک زیر مراجعه کنید:

http://royalmind.ir/%D9%85%D9%82%D8%A7%D9%84%D9%87/13