علم ثروتمند شدن - فصل سیزدهم

علم ثروتمند شدن

فصل سیزدهم

آغاز یک تجارت مناسب

صرفِ داشتن استعداد در زمینه‌ی خاص موفقیت در آن زمینه را تضمین نمی‌کند. موسیقیدانان مستعدی وجود دارند که هم‌چنان در فقر به سر می‌برند. تجارها، آهنگران و انسان‌های مستعد و فوق‌العاده‌ای وجود دارند که ثروتمند نیستند. تجاران فراوانی هستند که استعداد قابل توجه‌ای دارند، اما در معاملات خود شکست می‌خورند.

هر استعدادی مانند یک ابزار عمل می‌کند و داشتن ابزار لازم و مناسب در انجام موثر هر کاری ضرورت دارد. اما لازم است از این ابزار به شیوه‌ای مناسب استفاده شود.

موفقیت در آن تجارتی که شما به ابزار ذهنی لازم برای آن تجارت مجهز باشید، آسان‌تر خواهد بود. به طور کلی، شما در تجارتی که در آن از قدرتمندترین استعدادهای‌تان استفاده کرده باشید و از لحاظ طبیعی با شما سازگارتر باشند، موفق‌تر خواهید بود.

اما همواره به یاد داشته باشید شما قابلیت موفقیت در هر تجارتی را دارید، حتی اگر استعدادهای لازم آن تجارت را نداشته باشید، زیرا می‌توانید آن استعدادها را کسب کنید. در واقع می‌توانید در حالی‌که در مسیر پیشرفت گام بر می‌دارید، امکانات مورد نیاز خود را نیز تامین کنید. لازم نیست خود را به استفاده‌ی صرف از استعدادهای مادرزادی‌تان محدود کنید.

 البته موفقیت در حرفه‌ای که از قبل استعدادِ لازم جهتِ رشد در آن را کسب کرده‌اید آسان‌تر است، اما موفقیت در هر حرفه‌ای امکان‌پذیر است. زیرا شما می‌توانید هر کدام از استعدادهای فطری خود را پرورش داده و در آن استعداد به بالاترین سطح از رشد و پیشرفت برسید.

مطمئن باشید که شما در هر زمینه حداقل استعداد فطری لازم را دارید. در صورتی‌که از استعدادهای شکوفا شده‌ی خود استفاده کنید، به راحتی می‌توانید ثروتمند شوید. با این حال، در صورتی‌که در راستای شغل وحرفه‌ی مورد علاقه‌ی خود استعدادهای شکوفا نشده‌ی خود را پرورش داده و شکوفا کنید، ثروت اندوزی شما با رضایتمندی بیش‌تری توام خواهد بود.

زندگی یعنی این‌که کاری را انجام دهید که دوست دارید و اگر مجبور باشید برای همیشه شغلی داشته باشید که به آن علاقه ندارید، هیچ‌گاه رضایت واقعی نخواهید داشت.

شما مطمئناً می‌توانید کاری را که می‌خواهید انجام دهید. تمایل نشانگر وجود توانایی است. گرایش به نواختن موسیقی نیرویی است که توانایی نواختن موسیقی را نشان می‌دهد که در طلب آشکار شدن و رشد است. تمایل به اختراع ابزار مکانیکی یک استعداد مکانیکی را نشان می‌دهد که در طلب آشکار شدن و رشد است. در آن‌جایی‌که هیچ نیروی رشد یافته و یا حتی ضعیفی برای انجام کاری وجود نداشته باشد، تمایلی به انجام آن کار نیز وجود ندارد. وجود میل شدید برای انجام کاری نشان می‌دهد که نیروی عظیمی در جهت انجام آن کار وجود دارد و فقط باید این نیرو را پرورش داده و به شیوه‌ای صحیح به کار گرفت.

 در شرایط یکسان، بهتر است آن تجارتی را انتخاب کنید که استعدادهای مورد نیاز آن تجارت در شما شکوفا شده باشد. اما با این حال اگر به زمینه‌ی کاری خاصی گرایش دارید، در نهایت باید آن را به عنوان هدف خود انتخاب کنید. شما می‌توانید هر آن‌چه را که می‌خواهید انجام دهید و این حق شماست که مهارت و یا حرفه‌ای را دنبال کنید که با شما هماهنگی بیش‌تری دارد و از آن لذت می‌برید.

شما مجبور نیستید کاری را که دوست ندارید انجام دهید و نباید آن کار را انجام دهید، مگر این‌که از آن به صورت ابزاری در جهت انجام کار مورد علاقه‌ی خود استفاده کنید. اگر به خاطر اشتباهات گذشته و پیامدهای آن در محیط یا تجارتی نامطلوب قرار دارید و مجبور خواهید بود تا مدت زمانی به کاری که علاقه ندارید ادامه دهید، می‌توانید با علم به این‌که تجارت کنونی شما این امکان را برای‌تان فراهم خواهد کرد که به انجام آن کار مورد علاقه‌ی خود نزدیک‌تر شوید، انجام آن کار را لذت‌بخش خواهید کرد. اگر احساس می‌کنید حرفه‌ی مناسبی ندارید، در پا گذاشتن به حرفه‌ی دیگر عجله نکنید. معمولاً بهترین راهِ تغییر شغل و یا محیط کاری، رشد و ترقی در همان شغل کنونی است.

 در صورتی‌که فرصتی درمقابل‌تان قرار دارد، از تغییر سریع و ناگهانی نهراسید و هنگامی‌که پس از بررسی دقیق به این نتیجه رسیدید که فرصتی مناسب در اختیار دارید، تا زمانی‌که از لحاظ عقلانی تردید دارید عجولانه و ناگهانی اقدام نکنید. در چارچوب خلاق عجله معنایی ندارد و هیچ‌گاه کمبود فرصت پیش نخواهد آمد. با کنار گذاشتن ذهن رقابتی می‌فهمید که به اقدام عجولانه نیازی نیست.

 در ذهن خلاق کسی در صدد شکست دادن شما نیست. برای همه، جا و محیط و فضای کافی به اندازه‌ی کافی موجود است. اگر فضایی اشغال شود، به زودی فضایی بهتر در مقابل شما گشوده خواهد شد.

زمانِ فراوانی در اختیار شما است. هنگام دودلی و شک، صبور باشید. به تصویر ذهنی خود  نظر عمیقی بیاندازید و هدفمندی ایمان خود را تقویت کنید. در زمان‌های شک و تردید با تمامی وجود سپاس‌گزار خداوند باشید. یکی دو روز را صرف تعمق بر تصویر ذهنی خود کنید و خالصانه به خاطر این‌که به خواسته‌های خود رسیده‌اید، خداوند را شکر کنید. با این کار ذهن شما در چنان ارتباط نزدیکی با شعور کیهانی قرار می‌گیرد که شما هنگام اقدام مرتکب هیچ خطایی نخواهید شد.

 ذهن شما هر آن‌چه را که باید می‌شناسد و شما با ایمان راسخ و هدفمندی در دست یابی به اهداف‌تان در جهت رسیدن به یک حیات کامل با سپاس‌گزاری عمیق قلبی می‌توانید به وحدت کامل با این ذهن برسید. با ادامه‌ی رفتار به شیوه‌ای خاص فرصت‌های روزافزونی به شما روی خواهند آورد و در ایمان و هدف خود استوار و راسخ بمانید. هم‌چنین با سپاس‌گزاری خالصانه در نزدیکی و ارتباط عمیق با خداوند قرار بگیرید. هر روز کارهای آن روز را به طور دقیق و کامل و فارغ از ترس و نگرانی و عجله انجام دهید. با سرعت تمام به جلو حرکت کنید، اما هرگز عجله نکنید. به خاطر داشته باشید:

به محض این‌که در انجام کاری عجله کنید، شما دیگر آفریننده و خالق نخواهید بود و به رقیبی تبدیل می‌شوید که دوباره به چارچوب رقابتی سقوط خواهد کرد.

 هرگاه خود را در حال عجله یافتید، لحظه‌ای درنگ کنید، توجه خود را به تصویر ذهنی خواسته‌های‌تان معطوف سازید و به خاطر به دست آوردن آن‌ها شکرگزار باشید. تلاش در جهت شکرگزاری همیشه ایمان‌تان را تقویت می‌کند و هدف شما را دوباره سازی می‌کند.لینک دانلود فایل pdf:

دیدگاهها


نظرات دیگر کاربران